"Biogazowa Kukurydza" - Pienice, 30 sierpnia 2015 roku Drukuj Email
piątek, 04 września 2015 10:24

Tradycyjnie już po raz piąty 30 sierpnia 2015 r. odbyło się spotkanie rolników i producentów mleka w Gospodarstwie Rolno-Hodowlanym Państwa Olkowskich w Pienicach gm. Krasnosielc pod hasłem "Biogazowa Kukurydza".

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał jeden z głównych organizatorów dr inż. Witold Rzepiński z MODR Oddz. w Ostrołęce.

Blok merytoryczny obejmował:

- aktualne zagadnienia w hodowli i uprawie kukurydzy,

- nawodnienie kukurydzy w warunkach pogodowych 2015 roku,

- wpływ obsady roślin na plonowanie kukurydzy w różnych warunkach glebowo-klimatycznych,

- agrotechnika kukurydzy w warunkach pogodowych 2005 roku,

- ograniczenie występowania omacnicy prosowianki w warunkach pogodowych 2015 roku.

Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć prezentację ponad 50 odmian kukurydzy na poletkach demonstracyjnych oraz nowe technologie zbioru kukurydzy. Pierwszy raz w kraju odbył się pokaz balotowania zielonki z kukurydzy i LKS. Zaprezentowano również pakowanie i zakiszanie ziarna kukurydzy i LKS w rękawach foliowych. Ponadto odbyła się prezentacja jałowic hodowlanych rasy HF z importu i krajowych.

Stoisko Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu reprezentowali pracownicy Zakładu w Ciechanowie, którzy prezentowali najnowszą ofertę nasienia buhajów wyceny tradycyjnej i genomowej z sierpnia 2015 roku.

Impreza rolnicza cieszyła się dużym zainteresowaniem rolników i producentów mleka oraz przedstawicieli przedsiębiorstw nasiennych, dystrybutorów maszyn i urządzeń rolniczych.

Pienice 2015 Pienice 2015

Pienice 2015 Pienice 2015