Publikacje
Selekcja genomowa - selekcja na bazie markerów genetycznych Drukuj Email
czwartek, 10 grudnia 2015 09:07

Są to niewielkie części DNA informujące o tym, jakie określone cechy posiada zwierzę. Markery leżące w pobliżu określonych genów dziedziczą się wraz z nimi i dzięki temu pozwalają na ich identyfikację. Selekcja genomowa, wykorzystująca obecnie wiele tysięcy markerów, pozwala stwierdzić jakie geny "dobre", czy "złe" - otrzymało zwierzę od rodziców. Dzięki temu decyzję hodowlaną o jego wyborze do dalszej hodowli lub wybrakowaniu na rzeź można podjąć praktycznie już w kilka dni po urodzeniu.

Czytaj całość
 
Transfer zarodków w OHZ Dębołęka Drukuj Email
czwartek, 15 października 2015 09:43

ohz_07

OHZ  w Dębołęka to jeden z najbardziej prężnych ośrodków hodowli zarodowej w Polsce. Współpraca MCHiRZ sp. z o.o. w Łowiczu z OHZ Dębołęka w zakresie prac hodowlanych przy produkcji materiału zarodowego układa się wzorcowo.

W ramach tej współpracy prowadzony jest transfer zarodków, z którego, pozyskane wybitne buhajki trafiają do Mazowieckiego Centrum. Od nich pozyskuje się nasienie, które nabywają hodowcy w całym kraju.

Czytaj całość
 
Embriotransfer Drukuj Email
środa, 07 października 2015 11:35

zarodek1

Czytaj całość
 
System CASA - komputerowa analiza jakości nasienia - korzyści i możliwości Drukuj Email
wtorek, 08 września 2015 00:00
ivos_ii

 

MCHIRZ jest firmą innowacyjną, wyróżniającą się w kraju, która stawia na jakość i postęp.

W  celu   unowocześnienia produkcji i utrzymania  niezmiennie najwyższej jakości nasienia knurów i buhajów zainwestowaliśmy duże środki finansowe w najnowszą technologię  i wprowadziliśmy system CASA.

Czytaj całość