Kurs Inseminacji w MCHiRZ oddział w Żelkowie Drukuj Email
czwartek, 17 grudnia 2015 05:29
imag0035

Kolejni zadowoleni hodowcy szkoleni przez specjalistów z Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o. o.

11 grudnia 2015 r. zakończył się kolejny kurs inseminacji zorganizowany przez Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o. o. W ostatnim czasie zainteresowanie szkoleniami inseminacyjnymi wśród hodowców jest olbrzymie...Hodowcy coraz częściej dążą do samodzielnej organizacji i prowadzenia swoich stad w zakresie rozrodu, dlatego tak chętnie pogłębiają wiedzę na tematy hodowlane związane z reprodukcją i postępem hodowlanym. Decydując się na udział w warsztatach, liczą na lepszą skuteczność ze względu na optymalny termin wykonania zabiegu, możliwość indywidualnego doboru nasienia, negocjacji cen, a także na bezpośredni kontakt z naszymi doradcami hodowlanymi.

Tradycyjnie, kurs składał się z dwóch części ? teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy szkolenia wysłuchali prelekcji na temat anatomii i fizjologii układu rozrodczego bydła, technik i zasad inseminacji, a także zapoznali się z procesem produkcji nasienia oraz dalszymi etapami jego obróbki zanim gotowa słomka trafi do hodowcy.

Następnie uczestnicy warsztatów ze skupieniem rozpoczęli zajęcia praktyczne prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o. o.

Każdy z hodowców przez kilka dni szlifował wykonywanie zabiegu inseminacji pod okiem profesjonalistów.

Hodowcy byli zachwyceni rozmiarem zdobytej wiedzy i umiejętnościami osiągniętymi podczas warsztatów!

Kurs zakończył się egzaminem, który wszyscy uczestnicy zaliczyli pozytywnie, otrzymując zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu.

Wszystkim uczestnikom kursu gratulujemy, a chętnych do udziału w kolejnych warsztatach serdecznie zapraszamy!

dsc_0635

dsc_0638

imag0030