Technikum Rolnicze z Gołotczyzny na szkoleniu w MCHiRZ w Ciechanowie Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2015 10:19
pict0006

Dnia 26 listopada 2015 roku Dyrekcja i Pracownicy Zakładu w Ciechanowie mieli przyjemność gościć uczniów wraz z pedagogami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie. Dla grupy liczącej 15 uczniów III klasy Technikum Rolniczego przeprowadzono szkolenie z zakresu technik inseminacji trzody chlewnej i bydła.

Zajęcia z dziedziny trzody chlewnej prowadziła Agnieszka Adamiak, zaś z dziedziny bydła Anna Szymańska-Szarlak. Pracownice Zakładu starały się przekazać jak najwięcej informacji, nie tylko dotyczącej samej inseminacji wyżej wymienionych gatunków zwierząt, ale także przybliżyć treści o tematyce hodowlanej. Dlatego też, przewodnim tematem z hodowli trzody chlewnej była prezentacja "Oceny przyżyciowej użytkowości tucznej i rzeźnej świń".

Na prośbę uczestników szkolenia w laboratorium trzody chlewnej przybliżono etapy wyprodukowania porcji inseminacyjnych pozyskiwanych z jednego ejakulatu knura. Wśród uczniów najbardziej wzbudziła zainteresowanie ocena mikroskopowa nasienia knura oraz innowacyjna metoda konfekcjonowania porcji inseminacyjnych (automat do pakowania blisterów).

Mamy nadzieję, że z niniejszego szkolenia zarówno w części praktycznej, jak i teoretycznej w dużym stopniu skorzystają uczniowie. Niewątpliwie liczymy także na dalszą współpracę w zakresie inseminacji zwierząt.

Pozdrawiamy wszystkich uczniów oraz pedagogów Szkoły w Gołotczyźnie

i serdecznie dziękujemy za przybycie.

Zapraszamy na kolejne odwiedziny w naszym Zakładzie.

pict0001 pict0012 pict0013 pict0016

pict0020 pict0024 pict0026