Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

Kolejne "Mleczne Laury" przyznane

W dniu 14 kwietnia 2023r. w hotelu Dobieszków koło Strykowa odbyły się „Laury Mleczne”. Uroczystość wręczania wyróżnień dla najlepszych Hodowców województwa łódzkiego została zorganizowana przez Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka i dotyczyła wyników oceny za rok 2022.

Nagrody zostały wręczone w wielu kategoriach dla poszczególnych ras bydła mlecznego. Wyróżnieni zostali rolnicy, którzy w swoich stadach, mogą pochwalić się między innymi najwyższą wydajnością na oborze; laktacyjną, życiową, produkcją suchej masy oraz najwyższym indeksem ekonomicznym. Organizatorzy wręczyli też Laury w kategorii: Hodowca Aktywny oraz Hodowca Kompletny.
Łącznie nagrodzono 29 hodowców województwa łódzkiego a Puchar za największą wydajność obory otrzymał Pan Emil Malewski (13615kg mleka). Serdecznie gratulujemy.


W „Laurach Mlecznych” jako Partner Branżowy uczestniczyło również Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp z o.o. w Łowiczu. Kilku wyróżnionych hodowców otrzymało z rąk Pani Prezes Agnieszki Pawlak nagrodę w postaci vouchera na nasienie buhajów.


Dziękujemy i gratulujemy wszystkim Hodowcom.