Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

Łowicka Spółka liderem wyceny buhajów kwiecień 2021 r.

Ogromnym sukcesem Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. jest znakomita wycena buhajów, która została opublikowana 9 kwietnia 2021 roku na stronie Instytutu Zootechniki w Balicach.

Łowicka Spółka odnotowała najwyższy, jak dotąd sukces polegający na tym,  iż w TOP 10 najlepiej wycenionych buhajów w Polsce, nasienie aż sześciu z nich można nabyć u łowickich przedstawicieli terenowych.

 

 

 

 

 

Po raz pierwszy w katalogu buhajów MCHiRZ Sp. z o.o. w Łowiczu pojawią się dwa  buhaje, które w kwietniowej wycenie uzyskały najwyższy indeks gPF 151 zajmując zaszczytne pierwsze miejsca, zarówno w genomowym rankingu krajowym, jak i na liście międzynarodowej (strona IZ Balice).

 

   Pierwszym buhajem jest dobrze znany wszystkim hodowcom BENICIO ET DE0123451744 - syn amerykańskiego buhaja Barretta. Jest to już trzecia wycena tego buhaja.  Buhaj swą wysoką pozycję zawdzięcza podindeksom:

•          produkcji (137)

•          pokroju (133)

•          wymienia (139)

•          długowieczności (138)

Nasienie tego rozpłodnika jest dostępne zarówno w wersji konwencjonalnej, jak i seksowanej.

 

Drugim liderem sezonu 2021.1 jest wyceniony po raz pierwszy buhaj o nazwie SPRINGSTEEN ET DE0540908991, którego ojcem jest pochodzący z kanadyjskiej hodowli buhaj Soundcloud. Buhaj zapewne będzie się cieszył ogromną popularnością wśród hodowców, dzięki ponadprzeciętnemu indeksowi produkcyjnemu (180,7 kg) oraz  znakomitym podindeksom:

•          produkcji (145)

•          pokroju (129)

•          wymienia (133)

•          długowieczności (134)

Nasienie w wersji konwencjonalnej jest już dostępne w MCHiRZ Sp. z o.o.

 

W pierwszej dziesiątce znajdują się jeszcze cztery inne buhaje o znakomitych parametrach hodowlanych: HAGOS, GLADIUS, GALLIUS i wywodzący się z polskiej hodowli KZ GODRYK.

Pełna oferta buhajów dostępna będzie już wkrótce, w najnowszym Katalogu Buhajów MCHiRZ Sp. z o.o.