Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

Sierpeckie Dni Rolnika

Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o. o. w Łowiczu miało zaszczyt uczestniczyć w Sierpeckich Dniach Rolnik, które odbyły się 13 i 14 maja 2016 roku na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Program Dni Rolnika był bardzo ciekawy, na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Każdy z uczestników tego spotkania mógł: zwiedzić szkołę wraz z warsztatami, odwiedzić stoiska branży rolniczej oraz porozmawiać z przedstawicielami firm - skorzystać ze specjalistycznego doradztwa, posłuchać ciekawych wykładów, zobaczyć jak wygląda pielęgnacja koni, obejrzeć wystawę gołębi rasowych i ptaków ozdobnych oraz wziąć udział w konkursach.

W sobotę organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji. Można było wziąć udział w wystawie zwierząt hodowlanych krów mlecznych i mięsnych, trzody chlewnej czy też owiec. Hodowcy reprezentujący swoje zwierzęta to hodowcy których dobrze znamy, gdyż współpracują z naszą firmą od lat. Koniecznie trzeba ich wymienić:

- Janasz Adam

- Lewandowski Tadeusz

- Różański Franciszek

- Maciejewski Janusz

- Orzechowska Aneta

- Stawiski Józef

- Kołodziejski Roman

- Grochowski Jerzy

- Mierzejewski Piotr

- Asztemborski Edward

- Piątkowski Dariusz

- Pruszkowski Grzegorz

 

Odwiedzający mogli zobaczyć również jak wygląda przygotowanie bydła do wystawy oraz na czym polega korekcja racic. Na koniec całego spotkania było rozstrzygnięcie konkursów, uroczyste wręczenie nagród i pucharów.

 

Nic nam nie pozostało innego jak czekać na kolejną wystawę, która odbędzie będzie dopiero za rok.