Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

Szkolenie Kotlina Kłodzka 2018

W dniach 28-29.06.2018 MCHiRZ wraz z Ośrodkami Hodowli Zarodowej w Przerzeczynie-Zdroju oraz Kamieńcu Ząbkowickim mieliśmy zaszczyt gościć inseminatorów współpracujących z łowickim Centrum.

Odwiedzone przez naszą grupę w czwartkowe przed- i popołudnie obiekty w Gilowie (OHZ Przerzeczyn-Zdrój) oraz Starczowie (OHZ Kamieniec Ząbkowicki) wzbudziły w zwiedzających wiele pozytywnych emocji, a pytaniom kierowanym do oprowadzających nas zootechników nie było końca. Cieszy nas zainteresowanie naszych gości, które było tak duże, że tylko napięty harmonogram wyjazdu zmuszał nas do opuszczania wspomnianych obiektów.

Piątek był kolejnym dniem pełnym wrażeń, przy czym odeszliśmy nieco od tematów związanych z hodowlą bydła, a naszą uwagę skupiliśmy na historii regionu, w którym przebywaliśmy oraz jego walorach przyrodniczych. W pamięci wielu z nas za pewne na długo pozostanie wizyta w Adrszpaskich skałach (skalnym mieście) po czeskiej stronie granicy, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody mogliśmy wysłuchać regionalnych gawęd i legend.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dalszej udanej współpracy.

Zespół MCHiRZ