Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

V Dożynki Powiatu Poddębickiego

Tegoroczne wrześniowe święto rolników - Dożynki w Powiecie Poddębickim połączono z Festiwalem i Jarmarkiem Kultury Ludowej, organizatorem był Powiat Poddębicki oraz Fundacja „Inicjatywy Powiatu Poddębickiego".

 Piąta edycja Święta Plonów  rozpoczęła się od uroczystej mszy w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny w Poddębicach. Po tradycyjnych obrzędach związanych z przekazaniem  wieńców dożynkowych oraz chleba przez starostów odbył się Festiwal Kultury Ludowej dofinansowany z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas dożynek wręczono odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Poddębickiego”. Odznaczeni zostali wyrózniający się rolnicy ze wszystkich gmin powiatu:  Tadeusz Siekacz, Andrzej Cieślak, Leszek Olejnik, Kazimierz Klonowicz, Jan Janiak, Józef Stefański, Janusz Burski, Józef Dzieran.

W organizację tegorocznych dożynek zaangażowani byliśmy również my - Mazowieckie Centrum Hodowli Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu.

Podczas święta mieliśmy także przyjemność zaprezentować swoją ofertę na firmowym stoisku.