Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

Wystawa Szepietowo 2022

W dniach 25 i 26 czerwca w Szepietowie odbyła się XXVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz ze współorganizatorami gościł Hodowców ze wszystkich stron malowniczego Podlasia.

Łącznie zaprezentowano około 140 sztuk bydła różnych ras. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Romana Januszewskiego nie miała łatwego wyboru.

Tytuły superczempiona otrzymały kolejno:


- Krowa HIENA 63 właściciel Łukasz Kraska
- Jałowica VELLA 738 właściciel Stanisław Żochowski (córka buhaja Garett)
- Jałowica VEELA 772 właściciel Maciej Żochowski 


W szczególny sposób dziękujemy i gratulujemy Panu Stanisławowi Żochowskiemu Hodowcy i właścicielowi jałowicy  Vella 738. Zdobywczyni superczempiona to córka buhaja Garett ET z oferty MCHiRZ Łowicz. 


To jednak nie koniec wyróżnień dla potomstwa po Łowickich buhajach. Córka buhaja Gladius ET Vella 816 otrzymała tytuł wiceczempiona w kategorii jałowice w wieku 10-11 miesięcy, natomiast córka buhaja Slatan Vella 587 otrzymała tytuł wiceczempiona w kategorii krowy w 2 laktacji.


Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom i Organizatorom XXVIII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie dziękując tym samym za możliwość współuczestnictwa w tym wielkim hodowlanym święcie.

Zespół MCHIRZ Sp. z o.o.