Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

X Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego

W dniach 23 i 24 czerwca Szepietowo stało się hodowlaną stolicą Polski. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz ze Współorganizatorami gościł hodowców ze wszystkich stron naszego kraju na X Ogólnopolskiej Wystawie Bydła Hodowlanego.

Łącznie prezentowało się 54 hodowców. Komisja sędziowska pod przewodnictwem zaproszonego z Francji jurora – Anthonego Le Trionnaire w asyście Romana Januszewskiego i Piotra Kowola oceniła łącznie 138 sztuk bydła ras polskiej holsztyńsko fryzyjskiej, polskiej czerwonej, jersey, simentalskiej, montbeliarde oraz ras zachowawczych. Tytuł superczempiona w kategorii krów rasy polskiej holsztyńsko fryzyjskiej zdobyła krowa w II laktacji o imieniu MAGGIE1 po buhaju WINDBROOK. Natomiast najlepszą jałówką rasy holsztyńsko-fryzyjskiej okazała się ELTRA po buhaju MINCIO ET urodzona 16.12.2016 r. z hodowli – Stadnina Koni „Nowe Jankowice” Sp. z o.o.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom, Uczestnikom i Organizatorom X Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego w Szepietowie dziękując tym samym za możliwość współuczestnictwa w tym wielkim hodowlanym święcie.