Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

XV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych na Mazowszu - relacja

W dniach 7-8 września 2019 r. odbyła się XV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych na Mazowszu, w której uczestniczyło również Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu.

Tytuł czempiona i  superczempiona zdobyła  jałowica rasy  HO z grupy 12-16 m-cy o numerze PL005354920370 należąca do Pana Tadeusza Stelęgowskiego z miejscowości Kudelczyn. Spośród krów za najlepszą uznano krowę w II laktacji o numerze PL005371289191 należącą do Pana Dariusza Nasiłowskiego z miejscowości Skwierczyn Dwór. Uwagę sędziego zwróciła również jałowica o numerze PL005385666759 nr katalogowy 26, należąca do Pani Jolanty Ewy Oleszczuk z miejscowości Wólka Dolna, która uzyskała tytuł wiceczempiona, a jej ojcem jest buhaj COMANDOS należący do MCHiRZ Sp. z o.o. w Łowiczu.

Poza pokazem zwierząt podczas wystawy na naszym stoisku można było zapoznać się z najnowszą ofertą nasienia buhajów po wycenie 2019.2 oraz wziąć udział w konkursie na hasło reklamowe. Główną nagrodę 50 calowy telewizor zdobył Pan Grzegorz Chyliński z miejscowości Wilczyska powiat Łukowski, a zwycięskie hasło brzmi: „ hodowla to radość, hodowla to pasja, jeśli chcesz ją mieć, z Łowicza buhaje bierz”.

Tradycyjnie podczas Siedleckiej wystawy zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz upominki dla najlepszych inseminatorów z terenu Zakładu w Żelkowie. Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych hodowcach, którzy dzielnie oprowadzali cieliczki po ringu. Za swoje zaangażowanie wszyscy otrzymali cenne nagrody.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za obecność podczas tegorocznej XV wystawy zwierząt hodowlanych.