Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

XXI Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach - relacja

W dniach 25-26 czerwca odbyła się już XXI Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach, po raz kolejny cieszyła się dużym zainteresowaniem hodowców z Dolnego Śląska. Wystawiono w sumie ponad 60 sztuk bydła . Komisja sędziowska stwierdziła,że hodowcy doskonale przygotowali zwierzęta do konkursu. Wytypowano najlepsze krowy i jałowice z 13 czołowych hodowli.

 

Championaty zdobyły krowy i jałówki z OHZ Kamieniec Ząbkowicki, OHZ Przerzeczyn Zdrój, GH „ Uprawa” w Lubiatowie oraz  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu –RZD Swojec.

My też mamy wielką satysfakcję , że w kategorii jałowic 15-16 miesięcy phf-ho jałowica nr pl 005385519260 z hodowli OHZ Kamieniec Ząbkowicki  zdobyła championat, bowiem jej ojcem jest nasz znany w całej polsce buhaj :

● Champ-Euro  Fr 0801948260 ●

 prezentowały Jak co roku wiele emocji dostarcza Konkurs Młodego Hodowcy. Rywalizowało tym razem 11 przyszłych hodowców . Cielęta – jałówki były wspaniale przygotowane i świetnie się na ringu.  Nie brakowało braw od oglądających pokaz oraz pochwał od głównego sędziego – Pana Mirosława Anczakowskiego.

Mamy nadzieję, że w 2017 roku wystawa zwierząt będzie również tak jak dotychczas okazją do spotkań hodowców, choć wielu z nich nie ukrywa, że ma poważne obawy o kondycję polskiej hodowli w najbliższej przyszłości.

Mówimy jednak do zobaczenia w 2017 roku, miejmy nadzieję , że też w urokliwych Piotrowicach.