Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

XXIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie - relacja z wystawy

W dniach 25 i 26 czerwca 2016 r. na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się największe targi rolnicze w północno-wschodniej Polsce. Wśród kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych nie mogło zabraknąć Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu – sponsora Wystawy.

 

Podczas XXIII Wystawy Zwierząt Hodowlanych można było podziwiać najpiękniejsze okazy bydła, koni, owiec, kóz, drobiu i królików. Jak na mleczną potęgę kraju przystało najliczniej zaprezentowało się bydło mleczne. Do konkursu przystąpiło blisko 150 krów i jałowic w różnych kategoriach wiekowych, spośród których sędziowie wyłonili superczempiony, czempiony i wiceczempiony Wystawy.

Prócz bydła mlecznego, zwiedzający mieli również okazję zobaczyć bydło mięsne różnych ras m.in. limousin, charolaise, simental i hereford.

Kilka dni przed Wystawą rozpoczęła się III edycja Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców. Uczniowie jedynej takiej szkoły w Polsce uczyli się jak prawidłowo przygotować i zaprezentować jałówki na ringu. Zdobyte umiejętności młodzież zaprezentowała w piątkowe popołudniu na szepietowskim wybiegu.

Na podium nie zabrakło, także najmłodszych hodowców. W Konkursie Młodego Hodowcy swoje cieliczki z radością prezentowały dzieci w wieku 8-10 lat.

Podczas Wystawy nie tylko ring cieszył się powodzeniem. Stoisko MCHiRZ było oblegane przez niezliczone tłumy gości!

Podlascy hodowcy, którzy Nas odwiedzili mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą firmy oraz skorzystać z kompleksowego doradztwa z zakresu genetyki. Dużą uwagę hodowców skupiła czołówka rankingu MCHiRZ. Kolejny raz największym zainteresowaniem cieszył się buhaj SIMON – lider wyceny konwencjonalnej w Polsce!

 

Na stoisku MCHiRZ nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najatrakcyjniejszym punktem programu, bez wątpienia okazał się konkurs w którym nagrodą główną była kosiarka samojezdna. Dlatego, w niedzielne popołudnie, emocje sięgały zenitu, kiedy zbliżał się moment  wyłonienia zwycięzcy…

Szczęśliwymi posiadaczami nagrody głównej zostali Państwo Paulina i Bartosz Kalinowscy, hodowcy z powiatu łosickiego.

Państwu Kalinowskim raz jeszcze serdecznie gratulujemy!!!