Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

GARETT ET gwarancją sukcesu w hodowli

Każdy buhaj reprezentuje sobą określone cechy, rzutujące na sukces w hodowli. Wybór odpowiedniego nasienia nie jest łatwy. Ostatnia ocena wartości hodowlanej potwierdziła dużą konkurencyjność na tym rynku. Jedno z czołowych miejsc na liście (ranking buhajów na stronie http://wycena.izoo.krakow.pl/index) zajmuje GARETT ET. Co świadczy o jego wyjątkowości?

Po sierpniowej ocenie wartości hodowlanej buhajów, MCHiRZ Sp. z o.o. w Łowiczu może pochwalić się wysokimi indeksami PF. Na największą uwagę zasługuje między innymi tytułowy GARETT ET. Jego indeks gPF wynosi 158 i jest drugim najlepszym wynikiem spośród całej listy (najwyższy- 159). Od wielu lat, najczęstszym celem hodowlanym jest wysoka wydajność mleczna krów. GARETT spełnia oczekiwania hodowców, szczycąc się wysokim podindeksem produkcyjnym, wynoszącym 140. Związane jest to z parametrami mleka, tj. wysoka zawartość tłuszczu i białka. Poza tym genotyp BB kappa-kazeiny pozwala na to aby stwierdzić, iż jest to obiecujący buhaj.  Warto wspomnieć także o wysokiej wydajności mlecznej matki GARETTA ET (ARIA 3826 CA12371522), która wynosi 14 967 kg mleka o zawartości tłuszczu 4,08% i białka 3,23%. Na uwagę zasługuje również pokrój (podindeks pokroju ogólnego- 128), a szczególnie budowa wymienia, jakim córki naszego bohatera mogą się poszczycić. Wymię szerokie, dobrze zawieszone, z mocnym więzadłem środkowym, gwarantuje wysoką mleczność córek buhaja. Ale to nie jedyne jego zalety. Dobrze zbudowane nogi i racice z pewnością nie będą obojętne dla hodowcy, który musi borykać się w stadzie z problemami dotyczącymi kończyn. Należy także zwrócić uwagę na wysoki podindeks przeżywalności (141), który ze względów ekonomicznych, coraz częściej jest brany pod uwagę przez hodowców.
Ta krótka charakterytyka naszego championa potwierdza, iż jest to buhaj godny zainteresowania, a wymienione wysokie podindeksy zachęcają, aby skorzystać z nasienia GARETTA ET w celu udoskonalenia parametrów hodowlanych w  stadzie.

MarBan