Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

Aukcja jałówek w Sercu Polski – najgorętszy dzień tej zimy

Czwartek, 10.01.2019 był z pewnością jednym z najgorętszych dni tej zimy w województwie łódzkim. Wszystko to za sprawą odbywającej w Bratoszewicach aukcji jałówek hodowlanych, której gospodarzem był Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, a organizatorem Łódzki Związek Hodowców Bydła wraz z Mazowieckim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu.

Pomimo ujemnej temperatury, opadów śniegu i niewielkiej w tym dniu stawki zwierząt pod dachem areny wystawowej ŁODR gościliśmy bardzo liczne grono hodowców, które najpierw mogło zapoznać się z oferowanymi zwierzętami, a następnie wziąć udział w najbardziej emocjonującej części tego wydarzeni, czyli licytacji. Podkreślić należy, że nowej formule zmianie uległy zasady oceny wartości hodowlanej zwierząt, która oprócz cech budowy uwzględnia teraz również informację pochodzącą z rodowodów jałówek. Celem tej zmiany jest promowanie najlepszego materiału hodowlanego. Powodem do dumny dla nas jest również fakt, że wśród tak chętnie licytowanych zwierząt znalazły się córki buhajów pochodzących z łowickiego Centrum oraz te, które zostały „łowickim” nasieniem pokryte.

Nie ukrywamy, że cieszy nas i utwierdza w przekonaniu o potrzebie organizowania tego rodzaju wydarzeń liczna obecność hodowców, dla których aukcja była okazją do nabycia lub sprzedaży wysokiej jakości materiału genetycznego w atrakcyjnej cenie oraz integracji środowiska hodowców. Wszystkim dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejną aukcję, która odbędzie się już 14 lutego 2019r. Zaproszenie to kierujemy również do hodowców z innych części kraju – spotkajmy się „w Sercu Polski”.

Więcej informacji dotyczących aukcji znajdą Państwo na stronie www.lzhb.pl.

Zespół MCHiRZ Łowicz