Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

MCHiRZ na HolsteinVision 2017

W dniach 30.11 – 01.12.2017 Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Łowiczu wraz z grupą współpracujących hodowców i inseminatorów gościło na tradycyjnej wystawie bydła holsztyńsko-fryzyjskiego organizowanej w niemieckim Bismark przez naszego partnera RinderAllianz GmbH.

W trakcie czwartkowego pokazu „HolsteinVision – Kühe im Advent” mieliśmy możliwość zobaczenia aż 160 krów pochodzących z najlepszych hodowli obszaru Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz Saksonii-Anhalt. Pretendujące do uzyskania nagrody All-German-Holstein zwierzęta prezentowane były w czterech kategoriach wiekowych: pierwiastek oraz krów po drugim, trzecim i czwartym wycieleniu. Oprócz przedniej urody zwierząt na wspomnienie zasługuje niespotykana w naszym kraju oprawa wizualna tego wydarzenia, która dodatkowo podgrzewała towarzyszące mu emocje i na pewno pozostanie w pamięci uczestników tego wydarzenia. Równie dużym zainteresowaniem co konkurs, nie tylko wśród naszej grupy cieszyły się kulisy wystawy, gdzie z bliska mogliśmy obserwować jak „krok po kroku” krowy przygotowywane są do pojawienia się na wybiegu.

Po pełnym emocji czwartkowym wieczorze piątek poświęciliśmy na krótki wypoczynek. W tym celu wybraliśmy się do Berlina, aby z bliska zobaczyć najciekawsze miejsca stolicy Niemiec. Nasz wybór padł m.in. na Alexanderplatz, Wyspę Muzeów, Bramę Brandenburską, aleję Unter den Linden (Aleja pod Lipami). W pamięci uczestników zapewne na długo pozostanie również panorama Berlina, którą mogliśmy podziwiać z umieszczonego na wysokości 203,8 metrów punktu widokowego najwyższej budowli Niemiec – wieży telewizyjnej Berliner Fernsehturm. Nasze zwiedzanie, po wcześniejszym przekroczeniu Checkpoint Charlie, jednego z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim, zakończyliśmy pobytem na Placu Poczdamskim, gdzie na tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się Świąt.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu dziękujemy za stworzenie w jego trakcie wspaniałej atmosfery, życzymy dalszej owocnej współpracy i zapraszamy do zapoznania się                        z galerią zdjęć.

 

Zespół MCHiRZ Sp. z o.o. w Łowiczu