Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

Sierpeckie Dni Rolnika w Studzieńcu

W dniach 12-13 maja na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu odbyły się III Sierpeckie Dni Rolnika. Patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia było Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. Zakład w Sierpcu.

Podczas Sierpeckich Dni Rolnika wystawiło się ponad 40  firm z branży rolniczej. Pokaz maszyn rolniczych, zbiory zielonek, siew kukurydzy oraz dojenie krowy na czas to jedne nielicznych atrakcji, które czekały na zwiedzających. Punktem szczególnym targów była Wystawa Zwierząt Hodowlanych, która cieszyła się największym zainteresowaniem. Lokalni hodowcy zaprezentowali różne rasy bydła mlecznego, mięsnego oraz trzody chlewnej. Za udział w wystawie hodowcom wręczono okolicznościowe statuetki.    

Na stoisku MCHiRZ przedstawiliśmy bogatą ofertę nasienia buhajów i knurów. Tradycyjnie, nie zabrakło licznej grupy hodowców, którzy zainteresowani naszą ofertą chętnie poruszali tematy hodowli i rozrodu zwierząt.