Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

Wizyta przedstawicieli tureckich służb weterynaryjnych

Dnia 09.03.2023r. w naszej firmie gościliśmy przedstawicieli tureckich służb weterynaryjnych. Spotkanie odbyło się w ramach 5 dniowego audytu w Polsce. Goście reprezentowali Tureckie Ministerstwo Rolnictwa - dr Osman Cakir ( Naczelnik Departamentu ds. Kontroli Granicznych), dr Ahmed Yilma, dr Tulay Kurt ( inspektorzy weterynaryjni w tym departamencie).
Towarzyszyli im Inspektorzy z Głównego Inspektoratu Weterynarii z Warszawy, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii z Łodzi , Powiatowego Inspektoratu Weterynarii z Łowicza na czele z Lekarzem Powiatowym.
Wcześniejsze wizyty audytorów miały miejsce w gospodarstwach prowadzących hodowlę i produkcję bydła ras mięsnych.
Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt sp. z o. o zostało wytypowane do audytu jako jedyna tego typu firma w Polsce.
W Łowiczu, w naszej siedzibie, przygotowano dla gości pokaz buhajów ras: holsztyńsko-fryzyjskiej i limousine. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, na co wskazywała ilość zadawanych pytań; zarówno o programy hodowlane jak i poszczególne zwierzęta.
Następnie audytorzy zwiedzili laboratorium bydła, gdzie zapoznali się z procesem pozyskiwania, oceny i konfekcjonowania nasienia buhajów oraz bioasekuracją miejsc związanych z przetrzymywaniem zwierząt i nasienia od nich pozyskanego.
Tego samego dnia audytorzy udali się do gospodarstwa zajmującego się hodowlą owiec na terenie powiatu piotrkowskiego.