Mazowieckie Centrum Hodowli
i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.
PL EN

XX Igrzyska Olimpijskie Klubu Krasula

Krasula znów hula… Hodowcy bydła, producenci mleka i ich rodziny po raz dwudziesty zgromadzili się na Igrzyskach Olimpijskich Klubu Hodowców Bydła KRASULA. Jubileuszowa edycja Igrzysk odbywała się w niedzielę 17 lipca w Starym Miastkowie. Na wystawie nie zabrakło stoisk firm z branży rolniczej i mleczarskiej współpracujących z członkami klubu. Na Igrzyskach pojawili się również przedstawiciele lokalnych samorządów, a także Prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś.

 

Igrzyska, jak sama nazwa wskazuje nie mogły odbyć się bez zmagań sportowych. Pomimo deszczowej pogody atmosfera była gorąca. Tradycyjnie, organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Klubowicze wraz z przedstawicielami mleczarni rozegrali słynny mecz piłki nożnej. W tym roku zwycięska okazała się reprezentacja OSM Garwolin, pokonując OSM Ryki 4:0.

Klub Hodowców Bydła Krasula to wyjątkowe stowarzyszenie. Krasula działa nieprzerwanie już od 20 lat, zrzeszając i reprezentując interesy dostawców mleka. Wyjątkowe jest nie tylko zrzeszenie, ale przede wszystkim aktywność członków i władz klubu.

Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich Klubu Krasula i wspólnie z hodowcami świętować jubileusz Krasuli!